Asmodee Formula D

1 499 

Asmodee Formula D  Asmodee Asmodee Formula D 1499 Kč

Popis produktu

Formula D je závodní hra typu Formule 1 s vysokými sázkami, ve které hráči závodí v simulovaných vozech a doufají, že projedou cílem jako první. Jedná se o reedici hry Formula Dé s několika změnami oproti původnímu formátu. Zatímco staré tratě lze použít s aktualizovanými pravidly Formule D, nová hra obsahuje desky, které mají na jedné straně trať F1 a na druhé straně trať Street. Každá z těchto pouličních tratí má jedno nebo dvě nová začlenění, která dodávají větší tematičnost –

Herní mechanismy představují jednoduchý závod, dojeď do cíle jako první! Hráči však musí používat značnou míru plánování a spoléhat se na poměrně velkou dávku štěstí. Každý hráč si řídí, kdy má zařadit rychlostní stupeň, přičemž každý stupeň poskytuje jinou rychlost. (Například 4. rychlostní stupeň je kostka, která hází náhodná čísla od 7 do 12 za posunutá políčka.) V každém tahu mohou hráči zařadit jeden rychlostní stupeň, zůstat na něm nebo zařadit nižší rychlostní stupeň. To nutí hráče porovnávat možné hody s optimální vzdáleností pro daný tah a snad i plánovat dopředu. Nejde však jen o rychlost! Zatáčky mají pravidlo “zastavení”, které vyžaduje, aby hráči v dané zatáčce zastavili jednou, dvakrát nebo třikrát v po sobě jdoucích zatáčkách, jinak budou potrestáni. To vytváří efektivní omezení rychlosti v zatáčkách.

Formule D přidává několik prvků, které v původní Formuli De nejsou: Je zde přidáno vzrušení z nelegálních závodů v ulicích velkých měst – vše je dovoleno! To přidává vlastní vozy, nitroakceleraci, driftování v zatáčkách, špinavé triky, přestřelky a odpadky na silnici, aby se přidala větší variabilita. Základní změnou je použití “přístrojové desky” s pohyblivými kolíky pro správu atributů vašeho vozu namísto papírových formulářů z Formule De. K dispozici jsou také dvě sady předbarvených vozů: sada Formule 1 a sada sériových vozů Street Race. Pouliční vozy jsou dodávány s profily “Postava”, které hře dodávají trochu hraní rolí. A konečně, stará kategorie “Palivo” pro vůz byla přejmenována na Opotřebení převodovky, aby lépe tematicky odpovídala efektu několikanásobného podřazení.

 

Další vlastnosti: Typ hry Rodinná, Tématická. Herní doba 60 minut. Autor Laurent Lavaur, Eric Randall. EAN 9782914849647. 1. Základní hra / rozšíření Základní hra. 2. Minimální věk 8. 3. Jazyk hry anglický. 4. Jazyk pravidel anglický. 5. Minimální počet hráčů 2. 6. Maximální počet hráčů 10. 7. Herní doba (minut) 61-90.

Katalogové číslo: 9782914849647 Kategorie: , , ,
Výrobce:Asmodee

Související produkty