Board&Dice Founders of Teotihuacan – EN

989 

Board&Dice Founders of Teotihuacan – EN  Board&Dice Board&Dice Founders of Teotihuacan – EN 989 Kč

Popis produktu

Vraťte se v čase do doby založení jednoho z největších měst Mezoameriky a staňte se znovu součástí jeho historie. Navrhněte základy velké předkolumbovské civilizace s jejími stavbami, chrámy a velkolepou pyramidou v centru. Najděte dokonalá místa pro výrobní budovy a velké chrámy a vybudujte mocnou velkou pyramidu s výhledem na vaše město. Prosadíte se jako ten nejlepší mezi konkurenčními architekty a váš projekt vám zajistí místo mezi velkými zakladateli Teotihuacánu!

Founders of Teotihuacan je strategická hra, ve které soutěžíte se svými přáteli o vytvoření nejlepšího projektu města Teotihuacan. V průběhu tří až čtyř kol budete umisťovat akční disky na hlavní hrací desku, vytvářet věže různé síly, strategicky využívat bonusy, které nabízejí, a stavět chrámy, budovy se surovinami a pyramidu, která je ústředním bodem vašeho projektu Teotihuacánu. Budete balancovat mezi generováním zdrojů a jejich využíváním, protože hledání dobrých lokací na desce vašeho města je stále obtížnější, a budete se snažit přelstít své soupeře, přičemž využijete inovativní a interaktivní akční systém. Nakonec, jakmile nastane zatmění, budou všechny návrhy vyhodnoceny a hráč s nejvyšším počtem bodů zvítězí a stane se architektem, který vstoupí do řad zakladatelů Teotihuacánu!

Founders of Teotihuacan je samostatná hra, která souvisí s hrou Teotihuacan: City of Gods ji spojuje pouze společné prostředí starověkého města Teotihuacan. Tematicky se události ve hře Founders odehrávají v dřívějším historickém období, kdy město, které se mělo stát velkolepým, bylo teprve v plenkách a jeho okolí obývalo jen několik málo obyvatel.

Ve svém tahu musíte buď provést akci, nebo projít. Chcete-li provést akci, umístěte 1 až 3 své akční disky na akční pole na hlavní desce, které již obsahuje alespoň jeden disk (minimálně bonusový disk a případně také disk(y) soupeře), a proveďte příslušnou akci. Akční disk(y) by měl(y) být umístěn(y) na disk(y), který(é) se již na tomto poli nachází, a vytvořit tak hromádku. Na každé akční políčko lze umístit maximálně 4 akční disky – včetně bonusových disků!

Vaše osobní hráčská deska je rozdělena do čtyř okrsků neboli kvadrantů. Budovy a chrámy lze umístit pouze do dvou okrsků, které jsou nejblíže vašemu architektovi. Destičky pyramid lze umístit pouze do šesti políček pyramid, která jsou nejblíže vašemu architektovi. Vaše akční síla se rovná celkovému počtu destiček (ať už vašich, soupeřových nebo bonusových) na akčním poli.

Po provedení akce (ne při průchodu) posuňte svého Architekta po směru hodinových ručiček na další stranu své desky hráče, což znamená
konec svého tahu. Tím změníte dosah svého architekta pro příští tah. Poté, co všichni hráči projdou, aktuální kolo končí.

Po skončení hry hráči získají další vítězné body za to, jak dobře jejich okrsky doplňují jejich pyramidu.

Další vlastnosti: Typ hry Strategická. Herní doba 45-60 minut. Autor Filip Głowacz. EAN 6425453001314. 1. Základní hra / rozšíření Základní hra. 2. Minimální věk 13. 3. Jazyk hry bez textu. 4. Jazyk pravidel anglický. 5. Minimální počet hráčů 1. 6. Maximální počet hráčů 4. 7. Herní doba (minut) 46-60.

Katalogové číslo: 6425453001314 Kategorie: , , ,
Výrobce:Board&Dice

Související produkty