Board&Dice Zapotec – EN

989 

Board&Dice Zapotec – EN  Board&Dice Board&Dice Zapotec – EN 989 Kč

Popis produktu

Zapotékové byli předkolumbovskou civilizací, která vzkvétala v údolí Oaxaca v Mezoamerice. Archeologické nálezy odhalují jejich kulturu starou nejméně 2 500 let. Pozůstatky starobylého města Monte Albán v podobě budov, míčových dvorců, nádherných hrobek a jemně opracovaných zlatých šperků svědčí o této kdysi velké civilizaci. Monte Albán byl jedním z prvních velkých měst v Mezoamerice a centrem státu Zapotéků, který ovládal velkou část území, jež dnes patří mexickému státu Oaxaca.

Ve hře Zapotékové budujete chrámy, kukuřičná pole a vesnice ve třech údolích obklopujících hlavní město, abyste získali zdroje potřebné pro stavbu pyramid, obětování bohům a provádění rituálů.

V každém kole si hráči současně vyberou kartu z ruky, čímž určí pořadí svého tahu a zdroje, které nasbírají. Hráči pak provádějí jednotlivá kola a utrácejí zdroje za stavbu nových domů, získávají přístup ke speciálním schopnostem, přinášejí oběti bohům a staví pyramidy. Zahraná akční karta určuje tři důležité aspekty tahu každého hráče:

Zdroj vytištěný v horní části karty určuje řádek nebo sloupec, který se aktivuje na mřížce zdrojů pro získání příjmu.
Ikona uprostřed karty odpovídá jedné z devíti vlastností stavebních polí na mapě (jeden ze tří typů budov, jeden ze tří regionů nebo jeden ze tří typů terénu). Ve svém tahu mohou hráči stavět pouze na políčkách, která odpovídají dané ikoně.
Číslo na spodní straně karty určuje pořadí tahu v daném kole, kdy je karta zahrána.
Na konci kola si hráči vylosují nové karty z centrální nabídky, přičemž poslední nevylosovaná karta se stává bodovací bonusovou kartou pro následující kolo.

Po pěti kolech hráči získají body za pyramidy, za své postavení na dráze obětí a za své rituální karty. Vyhrává hráč s největším počtem vítězných bodů.

Další vlastnosti: EAN 6425453001178. Autor Fabio Lopiano. Herní doba 60 – 75 minut. 1. Základní hra / rozšíření Základní hra. 2. Minimální věk 12. 3. Jazyk hry bez textu. 4. Jazyk pravidel anglický. 5. Minimální počet hráčů 1. 6. Maximální počet hráčů 4. 7. Herní doba (minut) 61-90. 8. Hodnocení Boardgamegeek (0-10) 7,4.

Katalogové číslo: 6425453001178 Kategorie: , , ,
Výrobce:Board&Dice

Související produkty