Devir Savernake Forest

369 

Devir Savernake Forest  Devir Devir Savernake Forest 369 Kč

Popis produktu

Podzim v lese Savernake se chýlí ke konci… Pomozte zvířátkům shromáždit a uskladnit potravu na zimu! Savernake Forest je hra, ve které 2–4 hráči budou stavět vlastní část lesa s cestičkami, na kterých se budou objevovat zvířata a jídlo. Aby hráči získali co nejvyšší skóre, musí zajistit, aby na každé cestě mohla zvířátka sbírat své oblíbené pochutiny.

Lišky, ježci, bobři, sovy, králíci, datlové, divoké kočky…. V lese Savernake žije pohromadě až 23 různých druhů zvířat. Na konci podzimu se všechna připravují na přečkání chladné zimy s dostatkem zásob a ty jsi tu od toho, abys jim podal pomocnou ruku… Nebo tlapku! Ke hře Savernake Forest máte k dispozici dva balíčky čtvercových karet, na jednom jsou vyobrazena zvířata a na druhém lesní cesty plné šťavnaté potravy. Každý hráč dostane náhodně kartu zvířete, na které je uvedeno, kolik potravin může skladovat a jaké má preference. Například liška miluje vajíčka, ale ne bobule nebo ořechy. Abyste získali co nejlepší skóre, musíte se snažit, aby každé zvíře nasbíralo své oblíbené potraviny.

Během přípravy se všem hráčům vyloží tři karty cest a jedna karta zvířete. Každý hráč si ve svém tahu vybere jednu z nich a přidá ji do svého lesa, přičemž vždy musí respektovat tři pravidla: na jedné cestě nikdy nesmí být dvě zvířata, karty musí sousedit a žádná karta nesmí být umístěna mimo mřížku 4×4. Hra končí, jakmile všichni účastníci dokončí svůj les s celkovým počtem 16 karet.

V průběhu hry budou mít hráči k dispozici pomoc některých zvířat v závislosti na kartě, kterou si vyberou z centrálního trhu. Kohout vám pomůže brzy vstát, abyste si v dalším tahu mohli vybrat kartu jako první. Pásovec vás naučí, jak si vykopat lepší úkryty pro uskladnění většího množství potravy, takže si můžete vzít žeton nory a přidat ho k jedné ze svých karet zvířat, čímž zvýšíte skladovací kapacitu tohoto zvířete o 1. Koza vás naučí lépe se hydratovat, nabídne žeton kapky vody, který lze přiřadit k potravině a zvýšit jeho hodnotu o 1. A konečně králík vám pomůže přilákat do lesa nová zvířata.

Pro hráče, kteří hledají pokročilejší výzvy, obsahuje příručka pravidel variantu pro dva hráče s některými úpravami, které zvyšují obtížnost. Docela slušná vzpruha, pokud již zvládáte základní pravidla!

Díky snovému výtvarnému zpracování nabízí Savernake Forest dokonalou rovnováhu mezi zábavou a strategií, díky níž se skvěle hodí pro jakýkoli typ herní skupiny. Rodina a přátelé se budou skvěle bavit, když budou pomáhat lesním zvířátkům a zároveň se budou snažit co nejlépe využít své cesty k dosažení co nejvyššího skóre. Projděte se na podzim lesem Savernake a nechte se unést kouzlem jeho divoké přírody!

Recenze (AJ):

Rozbalení hry (AJ):

 

Další vlastnosti: Typ hry Strategická, Rodinná. Herní doba 20–40 minut. Autor Rodrigo Rego. EAN 8436589628106. 2. Minimální věk 10. 3. Jazyk hry bez textu. 4. Jazyk pravidel anglický. 4. Jazyk pravidel španělský. 4. Jazyk pravidel italský. 4. Jazyk pravidel portugalský. 4. Jazyk pravidel katalánský.

Katalogové číslo: 8436589628106 Kategorie: , , ,
Výrobce:Devir

Související produkty