Eagle-Gryphon Games Lisboa: Queen Variant

69 

Eagle-Gryphon Games Lisboa: Queen Variant  Eagle-Gryphon Games Eagle-Gryphon Games Lisboa: Queen Variant 69 Kč

Popis produktu

Rozšíření výjimečné a oceňované hry o obnově hlavního města Portugalska Lisabonu po ničivém zemětřesení v roce 1755. Hráči v rolích šlechticů využívají svůj vliv a svou moc k rekonstrukci a obchodnímu rozvoji města. Tato karta nahrazuje kartu č.57 a přináší nepředvídaný zvrat ve hře.
 
Tato varianta evokuje vztah mezi Marianou Viktorií Španělskou (1718-1781) a Markýzem Pombalským. Když král nemohl dále vládnout, královna se stala zástupcem. Mariana Viktorie neměla Markýze ráda, protože neschvalovala způsob, jakým řešil Tavorskou aféru, politický skandál. V něm byla urozená a mocná rodina, královniny přátelé, nařčeni z pokuýsu o královraždu a následně Markýzem veřejně popraveni, bez spravedlivého soudního procesu, čistě pro získání politické moci. V roce 1777, ihned po králově smrti, připravila Markýze o titul a poslala do exilu do jeho rodného města, Pombalu.
 

Výukové video základní hry:

Hraní základní hry – Runthrough:

Hodnocení základní hry:

Další vlastnosti: Typ hry Strategická. Herní doba 60-120 minut. Autor Vital Lacerda. 1. Základní hra / rozšíření Rozšíření. 2. Minimální věk 12. 3. Jazyk hry bez textu. 4. Jazyk pravidel anglický. 5. Minimální počet hráčů 1. 6. Maximální počet hráčů 4. 7. Herní doba (minut) 91-120. 8. Hodnocení Boardgamegeek (0-10) 8,4.

Katalogové číslo: 27054 Kategorie: , , ,

Související produkty