Gap Closer Games Illiterati

849 

Gap Closer Games Illiterati  Gap Closer Games Gap Closer Games Illiterati 849 Kč

Popis produktu

Iliteráti jsou zlá tajná organizace, která ovládla svět. Vaším úkolem jako člena Ligy knihovníků je zachránit knihy světa – jedno slovo po druhém.

Illiterati je kooperativní hra se slovy v reálném čase, ve které hráči spolupracují na tvorbě slov a svazování knih. Každý hráč začíná hru s pěti destičkami s písmeny a červenou spálenou knihou, na které je uvedena podmínka, které musí hráč dosáhnout, aby tuto knihu obnovil, např. pomocí 8+ destiček s alespoň 3 zelenými symboly vytvořit slova, která jsou všechna zvířata. Knihovna tří náhodných destiček je umístěna uprostřed stolu. Hra probíhá v tříminutových kolech a před začátkem kola si každý hráč vylosuje z losovacího sáčku sedm destiček s písmeny.

Jakmile začne odpočítávání, mohou hráči mezi sebou a s knihovnou mluvit a vyměňovat si písmena, jak chtějí, a snažit se dosáhnout svého cíle. Jakmile čas vyprší, pokud knihovna obsahuje příliš mnoho písmen – a tato hranice se odvíjí od úrovně obtížnosti -, spustí se událost spálení. Všechna tato písmena otočte lícem dolů, pak jedno z nich odstraňte ze hry a přebytečná písmena odhoďte do odhazovacího pytle. Pokud spálíte příliš mnoho písmen, prohráváte hru. Pokud jste žádná písmena nespálili a splnili jste svůj cíl, otočte červenou knihu lícem dolů a vytáhněte si modrou podmáčenou knihu, čímž si dáte nový cíl.

Na konci kola si vylosujte kartu negramotného padoucha a vyřešte její efekt. Pokud jste si tohoto padoucha vytáhli již dříve – a balíček obsahuje pět kopií pěti padouchů – pak se všechny předchozí efekty tohoto padoucha rovněž vyřeší řetězovým útokem od nejnovějšího k nejstaršímu. Útoky padouchů často odebírají písmena ze slov, což znamená, že během dalšího kola budete muset vytvořit nová slova z toho, co vám zbylo, abyste se vyhnuli spálení dalšího písmene.

Jakmile všichni hráči dokončí dvě knihy – nebo tři či čtyři v závislosti na úrovni obtížnosti – vylosujte ještě jednu knihu, Závěrečnou kapitolu, přičemž všichni hráči musí tento úkol splnit ve stejném kole, např. s použitím více než 12 destiček vytvořit slova, ve kterých jsou všechny vaše samohlásky stejné barvy. Pokud tento úkol splní všichni hráči během jednoho kola, vyhráváte; pokud se to nepodaří ani jednomu, zaútočí další padouch, pak si vylosujete nové destičky a začnete další kolo. Na začátku kola můžete odhodit a znovu vytáhnout až sedm destiček, ale v tomto kole si musíte vytáhnout druhou kartu negramotného padoucha – a pokud balíček padouchů dojde, prohráváte.

Další vlastnosti: Typ hry Karetní, Kooperativní, Rodinná. Herní doba 40 minut. Autor Gary Alaka, Rob Chew, Jon Kang. EAN 860001208467. 1. Základní hra / rozšíření Základní hra. 2. Minimální věk 7. 3. Jazyk hry anglický. 4. Jazyk pravidel anglický. 5. Minimální počet hráčů 1. 6. Maximální počet hráčů 5. 7. Herní doba (minut) 31-45.

Katalogové číslo: 860001208467 Kategorie: , , ,

Související produkty