GMT Games 1848: Australia

1 989 

GMT Games 1848: Australia  GMT Games GMT Games 1848: Australia 1989 Kč

Popis produktu

1848 Australia je semihistorická železniční hra ze sady 18xx, jejíž tvůrci připisují některé systémy této hry původci série – Francisi Treshamovi.

Hra se skládá ze dvou samostatných sérií akcí, které se opakují až do konce hry, jedná se o burzovní kola a provozní kola. Během burzovních kol hráči nakupují a prodávají akcie různých železničních společností a sledují je na burzovní podložce. Během provozních kol mohou hráči/ředitelé těchto železničních společností stavět tratě a umisťovat na mapu značky stanic a poté mohou nakupovat vlaky, z nichž mohou vydělávat kapitál provozem těchto vlaků na trasách na mapě. Vydělaný kapitál může být vyplacen jako dividenda akcionářům nebo si jej společnost může ponechat pro budoucí expanzi.

Hra končí v předem určeném okamžiku, kdy vyhrává hráč s největší hodnotou (hotovost v ruce a hodnota podílových listů).

Stejně jako u mnoha jiných her této série jsou si pravidla podobná, ale mnohá se mírně liší, a právě to dává každé jednotlivé hře 18xx její charakter.

Hra 1848 se vyznačuje celou řadou výše popsaných rozdílů. Patří mezi ně způsob nákupu soukromých společností, zahrnutí The Bank Of England jako veřejné společnosti, která poskytuje půjčky a spravuje železnice, které jsou v nucené správě, řešení různých rozchodů kolejí mezi státy a speciální vlak “The Ghan”.

Video v AJ:

Další vlastnosti: Typ hry Strategická. Herní doba 240 minut. Autor Helmut Ohley, Leonhard "Lonny" Orgler. EAN 817054012114. 1. Základní hra / rozšíření Základní hra. 3. Jazyk hry anglický. 4. Jazyk pravidel anglický. 5. Minimální počet hráčů 3. 6. Maximální počet hráčů 6. 7. Herní doba (minut) 181+. 8. Hodnocení Boardgamegeek (0-10) 8.

Katalogové číslo: 817054012114 Kategorie: , , ,
Výrobce:GMT Games

Související produkty