Sit Down! Tiwanaku (Pachamama)

1 599 

Sit Down! Tiwanaku (Pachamama)  Sit Down! Sit Down! Tiwanaku (Pachamama) 1599 Kč

Popis produktu

Říká se, že Wiraqocha stvořil slunce a předkolumbovské kmeny v Andách. Pod jeho vedením vyšli ti, kteří vycvičí mocný incký národ, ze svých jeskyní, aby objevili nové obzory, aby se uživili a rostli v souladu s přírodou. Uctívali Pachamamu, Matku Zemi, základ všeho živého, rostlin a nerostů, na zemi i pod zemí.

V Tiwanaku, poprvé ohlášeném jako Pachamama, vedete svůj kmen do neznámého území a hledáte nové pozemky ke kultivaci. Váš cíl: Prozkoumat regiony a nakreslit obrysy pro rozvoj kultury podle zvyků a odkazů Pachamamy. Pokud ji budete ctít tím, že budete respektovat velké zásady rozmanitosti a vzájemného doplňování, příroda vás odmění, v opačném případě budete trpět jejím hněvem. V tomto závodě by vám měly umožnit projít riskantní jednání, dedukce, intuice a dobrý smysl pro načasování.

Každý disk scénáře označuje jedinečné uspořádání destiček terénu a destiček plodin. Destičky terénu jsou v oblastech o 1-5 polích a oblast jedné barvy se nedotýká oblasti stejné barvy, a to ani diagonálně. Žetony plodin mají hodnotu 1-5 a každá hodnota má jinou velikost/barvu (úroveň 1 je hnědá, úroveň 2 je zelená atd.). Oblast velikosti 1 bude obsahovat žeton plodiny hodnoty 1, oblast velikosti 2 bude obsahovat žetony plodiny hodnoty 1 a 2 a pouze oblast velikosti 5 bude obsahovat žetony plodiny každé hodnoty. Dvě stejné hodnoty plodin nemohou nikdy sousedit, a to ani diagonálně.

V tahu proveďte buď akci prozkoumání, nebo božskou akci: Na konci akce průzkumu nebo božské akce můžete odevzdat 1-5 kostek nabídky za 0-10 bodů. V ruce můžete mít maximálně jednu nabídku každé barvy.

Jakmile je na hrací desku umístěna poslední destička terénu, je spuštěn konec hry. Počínaje tímto hráčem může každý hráč v pořadí provést jednu božskou akci nebo přihrát. Pokud pasujete, neprovádíte žádné další akce. Pokud věštíte, získáváte body a obětní kostku jako obvykle, nebo body ztrácíte a musíte pasovat. Střídejte se kolem stolu, dokud všichni neprojdou, pak proveďte závěrečnou nabídku a zjistěte, kdo má nejvíce bodů.

 

Další vlastnosti: Typ hry Strategická. Herní doba 30-60 minut. Autor Olivier Grégoire. 1. Základní hra / rozšíření Základní hra. 2. Minimální věk 14. 3. Jazyk hry bez textu. 4. Jazyk pravidel anglický. 5. Minimální počet hráčů 1. 6. Maximální počet hráčů 4. 7. Herní doba (minut) 31-45. 7. Herní doba (minut) 46-60.

Katalogové číslo: SDGSIT021G Kategorie: , , ,
Výrobce:Sit Down!

Související produkty